Dla każdego coś dobrego

Grafika stała się dla mnie czymś, dzięki czemu mogę przekazywać światu własną wizję. To, jak go postrzegam, interpretuję i selekcjonuję, aby pokazać dalej. Tak właśnie wygląda moja praca. I muszę przyznać, że za każdym razem ekscytuje mnie to coraz bardziej. Nawet jeżeli projektuję tylko ulotki reklamowe, to staram się zawrzeć w nich trochę tego sposobu, w połączeniu z przekazem, jaki pragnie na nich zawrzeć przedsiębiorstwo. 

Nie mam większego problemu z dostosowaniem się do oczekiwań, ale pragnę, żeby w każdym projekcie pojawił się jakiś charakterystyczny element, który podpowie wprawnemu oku, że to właśnie ja nad nim pracowałem. Podejrzewam, że to kwestia artystycznej arogancji. Nawet zwykłe notesy personalizowane posiadają ten pazur, który innych odsyła właśnie do mnie. 

Pamiętam jednak, że najważniejsze są wytyczne zamieszczone w briefie. Dopiero kiedy wykonam swoje zadanie, dodaję coś drobnego od siebie, nigdy kosztem przesłania albo możliwości zniszczenia projektu. Jednocześnie w przypadku takich notesów muszę postarać się stworzyć coś nietypowego, co ma jednocześnie silny związek z firmą, ale pokazany na tyle luźno, żeby ich posiadacze mogli dopasować je do swoich potrzeb. 

Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku pracowników, którym wręczane są takie gadżety oraz klientom, otrzymującym je jako upominek bądź bonus do zamówienia. Nie chcą oni mieć narzucanego określonego modelu estetycznego, jedynie praktyczny, dzięki któremu łatwo rozwiążą problemy organizacyjne. To właśnie zadanie dla profesjonalnego grafika, aby zorganizować projekt jakby w dwóch różnych, czasem wykluczających się wymiarach.

Aleksander Pawlak czwartek, 15 marzec 2018 - 1:45 pm | | Domyślne

Brak komentarzy

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.