Koszt zamawiania grafiki dla firm

Przedstawiciele marek, którzy zlecają profesjonalnym firmom graficznym wykonanie pełnych projektów, z pewnością doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest kreowanie świadomego wizerunku własnego przedsiębiorstwa. Jako grafik miałem okazję uczestniczyć w tworzeniu projektów przygotowywanych specjalnie na życzenie konkretnych firm i mogę zapewnić, że jest to niezwykle interesujące doświadczenie.

Koszty grafiki dla firm

Ceny, jakie należy zapłacić za przygotowanie poszczególnych projektów, różnią się od siebie i zależą nie tylko od miejsca, w którym je zamawiamy, ale przede wszystkim od ilości i rodzaju materiałów zamawianych w pakietach. Firmy graficzne oferują też sporządzenie pojedynczych projektów, jak między innymi: opracowanie logo, wykonanie projektu graficznego wizytówek, bannera wielkoformatowego, strony internetowej, sklepu internetowego, ulotki, kalendarza oraz wielu innych. Przykładowo koszt wykonania logotypu danej marki może wynosić zarówno 300 zł, jak i ok. 1000 zł i więcej. Przed złożeniem zamówienia, polecałbym jednak szczegółowo rozeznać się w ofertach różnych firm graficznych. Skorzystanie z usług najdroższej z nich nie zawsze oznacza sporządzenie projektu na najwyższym poziomie.

Składanie zamówienia na projekt graficzny

Powinienem jeszcze dodać, że projekty wykonuje się w oparciu o szczegółowe informacje dostarczone przez klienta. W tym celu przed złożeniem zamówienia należy zwykle dokładnie wypełnić dokumenty, które można znaleźć na stronie internetowej danej firmy graficznej.

Aleksander Pawlak środa, 28 luty 2018 - 4:06 pm | | Domyślne

Brak komentarzy

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.