Koszulki z nadrukiem jako element reklamy

W ciągu ostatnich lat własnoręcznie wykonane koszulki z nadrukiem stały się popularne, znajdując swoje zastosowanie nie tylko w modzie, ale również stanowiąc skuteczny element reklamy. Co większe firmy oferują swoim pracownikom koszulki z logiem firmy bądź hasłem reklamującym daną akcję, chcąc zapaść w pamięć potencjalnym klientom. Często jednak wybrane przez firmy nadruki są bardziej skomplikowane graficznie i wymagają skrupulatnego przygotowania, zanim trafią do użytku.

Choć zadanie może wydać się proste nawet dla laika - w końcu powinno wystarczyć logo, hasło i przyciągający uwagę design - spotkałem się z wieloma przypadkami, gdy grafik niepoprawnie ocenił trudność powierzonego mu zadania. Zresztą prawdopodobnie każdy z nas spotkał się ze źle zaprojektowanym logiem czy banerem reklamowym. Koszulki z nadrukiem mają to do siebie, że jeśli ich wykonanie zleca większa firma, działająca na rynku, nosić je będzie raczej spora liczba osób. Mowa tu oczywiście o pracownikach, często pracujących w większej sieci sklepów. I choć błąd łatwo wyłapać, ze względu na ilość produktów może on okazać się nie do naprawienia.

Jak więc powinien wyglądać dobrze zaprojektowany nadruk na koszulkę? To zależy od grafika i rodzaju zlecenia. Moim zdaniem, o ile zleceniodawca nie zażyczył sobie inaczej, warto postawić na prostotę. Nikt nie lubi pstrokacizny, która bardziej odstrasza, niż przyciąga klientów. Hasło reklamowe i logo firmy powinny być dobrze widoczne, tak by odbiorca mógł dobrze je zapamiętać. Podstawową zasadą, jak przypadku innych dużych zleceń, zawsze powinna być konsultacja ze zleceniodawcą, aby mieć pewność, czy produkt spełnia całkowicie jego oczekiwania.

Aleksander Pawlak czwartek, 22 luty 2018 - 10:00 am | | Domyślne

Brak komentarzy

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.