Pieczątka dla firmy

Kiedyś wpadła mi w ręce książka, której autor przemieszkał parę ładnych lat w Japonii. Przez ten czas pracował w kilku różnych branżach i - jak się okazało - żeby móc podjąć się tych różnych zajęć, otworzyć sobie konto w banku i, ogólnie rzecz wziąwszy, funkcjonować w tamtejszym świecie, musiał wyrobić sobie pieczątkę osobistą, stanowiącą odpowiednik podpisu.

Pieczątka była okrągła, wytworzona ręcznie w drewnie, używana do kompletu z czerwonym tuszem i zarejestrowana w urzędzie. Pomyślałem, że nie obraziłbym się, gdyby takie zwyczaje panowały również i w Polsce, bo chętnie projektowałbym podobne cudeńka. Jednak na razie przedmiotem moich zawodowych zainteresowań pozostaje pieczątka dla firmy.Pieczątka pieczątce nierówna, więc pośród przygotowywanych przeze mnie projektów można znaleźć i takie najbardziej typowe, i te nieco "odjechane", choć nadal służące do prezentowania czyjegoś biznesu. Często zamawiana jest pieczątka dla firmy mała i średnia, na planie prostokąta, z nazwą przedsiębiorstwa i danymi teleadresowymi. Wydawać by się mogło, że przy takich projektach niewiele można poeksperymentować, ale jeśli klient ma ochotę, to można dobrać np. jakieś nietypowe wzornictwo. Sporo firm decyduje się też na umieszczenie na pieczęci swojego logo. Pamiętam, jak kiedyś wykonywałem taką właśnie pieczątkę dla placówki szkolnej, z wizerunkiem Kubusia Puchatka, a innym razem - dla firmy budowlanej, z zarysem domku. Oczywiście każdy taki projekt jest wcześniej przedyskutowany z klientem, a następnie przez niego zatwierdzany. Może za jakiś czas ktoś będzie u mnie zatwierdzał projekt swojej pieczątki osobistej?

Aleksander Pawlak środa, 17 styczeń 2018 - 4:32 pm | | Domyślne

Brak komentarzy

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.